AAA Wysoki kontrast

Informacja o przekroczeniu w dniu 14 lutego 2017 roku poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10

         

          W związku z niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi (mała prędkość wiatru, niska temperatura powietrza, brak opadów) oraz z sezonem grzewczym (wzmożona emisja zanieczyszczeń z sektora bytowo - komunalnego), Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zarejestrował na stacjach pomiarowych monitoringu powietrza podwyższone stężenia zanieczyszczeń.     

         W dniu 14 lutego odnotowano przekroczenie poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10, określonego jako stężenie 24-godzinne 200 µg/m3, w Grudziądzu na stacji pomiarowej przy ul. Piłsudskiego 51. Ponadto wystąpiło przekroczenie wartości 50 µg/m3 przez stężenia 24-godzinne pyłu zawieszonego PM10 na wszystkich stanowiskach automatycznych w województwie kujawsko – pomorskim, tzn. w Bydgoszczy, w Toruniu, Włocławku oraz w Inowrocławiu.

           Prognozy pogody na kolejne dni wskazują, że jakość powietrza powinna poprawić się dopiero w nocy z czwartku na piątek (16/17 lutego), gdy nastąpi spadek ciśnienia atmosferycznego, pojawią się opady deszczu, wzrośnie prędkość wiatru, a temperatura powietrza będzie utrzymywała się na poziomie powyżej 0°C.

 

wykres15022017a

 

bannerr